(1:0)
MFK Ružomberok - DAC 1904
Niké liga, 3.kolo • so 12.8.2023, 18:00 • MFK Ružomberok
Góly: 45. Domonkos 1:0 , 74. Trusa 1:1
Hlavný rozhodca: Ivan Kružliak • Asistenti rozhodcu: Branislav Hancko, Milan Štrbo • Divákov: 1678
90+5
Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Marek Zsigmund).
90+5
Ružomberčania si teraz vpredu počínali nedovolene a prichádzajú o loptu.
90+4
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Alex Pinto).
90+4
Striedanie v tíme DAC 1904 Dunajská Streda:
z ihriska odchádza Ammar Ramadan, prichádza Milán Vitális.
90+3
Po tomto rohovom kope sa hostia ubránili a nasleduje Popovićov odkop od brány.
90+3
Po následnom rohovom kope Maslovu strelu vyráža brankár na ďalší rohový kop.
90+2
Tučný sa dostal do obrovskej šance, no jeho strelu vykopáva z bránkovej čiary Csinger.
90+1
Center hostí končí v brankárovom náručí.
90+1
Nadstavovať sa bude päť minút.
89
Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Ján Maslo).
89
Ramadanovu strelu blokuje domáca defenzíva, následne páli Pinto a jeho zakončenie z hranice veľkého vápna kryje Krajčírik.
88
Center, aj následnú ofenzívnu aktivitu hostí, napokon domáci odvracajú.
87
DAC získal rohový kop.
86
Po Úradníkovej ruke majú loptu v strede ihriska hostia.
85
Ramadan to vyskúšal z väčšej vzdialenosti, no mieri tesne nad brvno.
84
Liptáci si však následne vpredu počínali nedovolene a tak prichádzajú o loptu.
83
Po faule v strede ihriska majú loptu Ružomberčania.
81
Striedanie v tíme MFK Ružomberok:
z ihriska odchádza Martin Boďa, prichádza Martin Chrien.
81
z ihriska odchádza Mário Mrva, prichádza Viktor Úradník.
80
Krstović sa uvoľnil na ľavej strane, no jeho strieľanej prihrávke chýbalo viac presnosti.
79
Trusa si opäť nabehol na center, tentokrát však míňa domácu svätyňu.
78
Tiesnený Andzouna mieri nepresne spoza veľkého vápna.
77
Následná ofenzívna akcia hostí neslávi úspech a nasleduje Krajčírikov odkop od brány.
76
Domáca akcia sa končí útočným faulom.
75
z ihriska odchádza Marian Chobot, prichádza Adam Tučný.
74
Dunajská Streda dala gól!
MATEJ TRUSA si pred bránou výborne nabehol na center a vyrovnáva stav stretnutia na 1:1!
73
Žltá karta pre tím MFK Ružomberok (Oliver Luterán).
73
Teraz sa dostával do šance Boďa, lenže miesto rýchlejšieho zakončenia z ťažšej pozície si ešte vylepšoval miesto, no o loptu ho pripravili hostia.
72
Domáci šikovne preniesli hru na Šefčíka, ktorý ťahal nádejný útok po ľavom krídle, no pri súboji s obrancom si počína nedovolene.
71
Nebezpečnú hlavičku hostí odvrátil Zsigmund spred svojej brány.
70
A hostia si roh zopakujú. Aktuálne už jedenásty v stretnutí.
69
Strelu hostí po rohovom kope domáci blokujú na ďalší roh pre DAC.
69
Ramadanov center domáci odvrátili pred Gavrića, ktorý hľadal pred bránou Krstovića, no Liptáci odvrátili jeho strelu na roh.
68
Dlhú nakopnutú loptu chytá Popović.
67
Andzouana prenikal po ľavej strane, kde ho napokon zastavil Mrva.
66
65
Dnešné stretnutie sleduje 1678 divákov.
64
Strela hostí smeruje mimo vzdialenejšej žrde.
63
z ihriska odchádza Miroslav Káčer, prichádza Željko Gavrić.
62
z ihriska odchádza Samuel Lavrinčík, prichádza Marek Zsigmund.
62
z ihriska odchádza Štefan Gerec, prichádza Samuel Šefčík.
60
Po súboji zostáva ležať na trávniku Gerec, ktorý bude potrebovať ošetrenie.
59
Ďalší nebezpečný center z pravej strany chytá Krajčírik.
58
Aktívni hostia sa snažili pretlačiť do šestnástky po pravej strane, tam ich ale nepúšťa domáca defenzíva.
56
Hostia si roh zopakovali. Priamo po rohu síce neohrozili bránu, no opäť nasledovala skrumáž, ktorú domáce mužstvo ustálo.
55
Hostia získali rohový kop.
53
Po odvrátenom Chobotovom centri prichádza strela z druhej vlny, no pokus z väčšej vzdialenosti nemá veľkú presnosť.
52
Z protiútoku Gerec prihral Chobotovi, ktorého strelu blokujú hostia na rohový kop.
51
Káčerovu loptu odvracia Kotula, o chvíľu Krajčírik boxuje ďalší center hostí z pravej strany.
50
Ramadan končí po súboji v šestnástke na trávniku, no hlavný rozhodca ihneď signalizuje, že nešlo o nedovolený zákrok domáceho futbalistu.
49
Herc to skúsil spoza veľkého vápna, lenže mieril vysoko nad.
47
Hneď v úvode získava DAC rohový kop, no po ňom neprichádza ohrozenie brány.
46
Začal sa druhý polčas.
O osude prvého polčasu napokon rozhodla jeho posledná akcia, z ktorej skóroval Kristóf Domonkos a tak Ruža vyhráva po prvom polčase nad Dunajskou Stredou 1:0.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
Ružomberok dal gól!
Na konci prvého polčasu dáva gól KRISTÓF DOMONKOS, ktorý strelou k žrdi otvára skóre stretnutia!
45+1
Boďa ťahal domáci útok po ľavom krídle, kde ho napokon odzbrojil Káčer.
45+1
Nadstavovať sa budú dve minúty.
44
Útok tímu zo Žitného ostrova zastavuje ofsajdový verdikt.
44
Chobotov center hostia odvrátili pred Lavrinčíka, ktorý mieri spoza šestnástky nepresne.
43
Andzouana odvrátil Gerecov center na rohový kop pre Ružu.
42
Hostia si vpredu počínali nedovolene a na teraz prichádzajú o možnosť zaútočiť.
41
Domonkosov center je privysoký a tak nasleduje Popovićov odkop.
40
Po faule na Domonkosa získavajú Liptáci priamy kop.
40
Center hostí z ľavej strany odhlavičkoval Chobot spred vlastnej brány.
38
Zakončenie Krstovića spoza obrancov na dvakrát chytil Krajčírik.
36
Ramadanov center nekompromisne odvrátil Boďa.
35
Káčerovu strelu z uhla vyráža Krajčírik na rohový kop.
34
Ramadan našiel prihrávkou od rohovej zástavky Herca, jeho zakončenie ale neslávi úspech.
33
DAC získava rohový kop.
32
Boďa si v strede ihriska počína nedovolene pri súboji s Risvanisom a loptu bude mať Dunajská Streda.
31
Po Domonkosovom centri sa domáci nepresadili až napokon páli Kotula. Táto strela spoza veľkého vápna je ale zblokovaná a Popović nemal problém ju chytiť.
30
Ruža získala priamy kop.
29
Domonkosov center odvrátil hráč hostí pred Lavrinčíka, ktorý vracal loptu do šestnástky, no aj tú futbalisti z juhu Slovenska odvrátili.
29
Hostia odvrátili loptu pred Boďom na roh pre Ružu.
27
Krstović vypálil spoza veľkého vápna tesne vedľa horného rohu.
27
Po rohu rozohranom nakrátko napokon Andzouana minul bránu.
26
Po rohu sa hostia dostávajú k strele, ktorá je zblokovaná. Po chvíli prichádza ďalší roh pre DAC.
26
Trusovu loptu odvracia Chobot na roh pre tím zo Žitného ostrova.
24
Následne si domáci prihrávali pred veľkým vápnom hostí, no nepodarilo sa im ohroziť bránu.
23
Po menšej skrumáži v ružomberskej šestnástke domáci odvrátili loptu.
22
Trusov center odvrátili domáci ponad svoju bránu na rohový kop.
19
Gerec chcel z pravej strany odcentrovať do šestnástky, no to mu nedovolil Andzouana, ktorý odvrátil jeho loptu.
19
Žltá karta pre tím DAC 1904 Dunajská Streda (Nikola Krstović) za faul v strede ihriska.
18
z ihriska odchádza Mateus Brunetti, prichádza Márk Csinger.
17
Ramadanov center z priameho kopu Liptáci odvrátili.
15
DAC získal priamy kop.
14
Fanúšikovia obidvoch klubov zatiaľ vytvárajú výbornú atmosféru. Hostia si práve vo svojom sektore transparentom spomenuli na Zsolat Kalmára, ktorý prestúpil do Fehérváru.
13
Hostia posielali do domácej šestnástky, ktorý bol odvrátený.
12
Domonkos sa predieral do šance, no napokon si nepočínal v súlade s pravidlami.
11
Domonkosov center bol odvrátený pred Chobota, ktorého strelu spoza veľkého vápna hostia zblokovali.
10
Ruža získala rohový kop.
10
Center z priameho kopu odvrátil Mrva. Hostia ale zostali pri lopte a Krstović skúsil nožničky, no nemieril medzi žrde.
9
DAC získava priamy kop.
8
Po faule v strede ihriska majú loptu hostia.
7
Na opačnej strane to skúsil Káčer z ťažkého uhla, no jeho krížna strela míňa bránu.
6
Chobot našiel centrom z ľavého krídla Boďu, no ten hlavičkuje nad brvno.
3
Hostia sa dostávajú k zakončeniu, no tomu chýba viac presnosti.
2
Center síce našiel Masla, no jeho hlavička zo šestnástich metrov smerovala na stred, kde bol pripravený Popović.
1
Ružomberok získava priamy kop z väčšej vzdialenosti.
1
Stretnutie sa práve začalo.
-2
Pred stretnutím si všetci zúčastnení uctia minútou ticha Otta Bergera, generálneho riaditeľa spoločnosti Niké a jedného z najväčších podporovateľov slovenského športu, ktorý nás navždy opustil vo veku 85 rokov. Rodine a pozostalým vyjadrujeme úprimnú sústrasť.
-3
Hráči nastupujú na zápas. Hostia budú hrať v žlto-modrých a domáci v oranžovo-čiernych dresoch.
-46
Úvodné zostavy:

MFK Ružomberok: Krajčírik (C) – Mrva, Maslo, Malý, Kotula – Lavrinčík, Domonkos, Luterán – Gerec, Boďa, Chobot.

Náhradníci: Frühwald – Múdry, Šefčík, Jackuliak, Tučný, Zsigmund, Luka, Chrien, Úradník.

Tréner: Peter Tomko

DAC 1904 Dunajská Streda: Popović – Pinto, Risvanis, Brunetti, Andzouana – Herc, Káčer (C), Dimun – Trusa, Krstović, Ramadan.

Náhradníci: Petráš – Niarchos, Mendez, Veselovský, Csinger, Vitális, Záhradník, Gruszkowski, Gavrić.

Tréner: Adrian Guľa

Rozhodca: Kružliak – Hancko, Štrbo.
V centre dolného Liptova budeme sledovať zápas tretieho kola Niké ligy medzi Ružomberkom a Dunajskou Stredou.

Hostia z Dunajskej Stredy minulý víkend privítali na svojom trávniku Košice, pričom naplno demonštrovali svoju ofenzívnu silu, keď dvakrát skóroval Nikola Krstović a po jednom presnom zásahu si pripísali Yhoan Andzouana, Ammar Ramadan a Zoran Záhradník. Za hostí skórovali Marcel Vasiľ s Erikom Pačindom. DAC tak zvíťazil nad nováčikom súťaže 5:2.

Dunajská Streda doteraz získala štyri body a v ligovej tabuľke jej patrí priebežná tretia pozícia. Na druhý Trenčín aj prvú Podbrezovú stráca dva body. Naopak, má o bod viac ako štvrtá Skalica, piata Žilina aj aktuálny súper, šiesty Ružomberok.

Domáci Ružomberok hral doma aj v uplynulom kole, kedy si pod Čebraťom zmeral sily so Skalicou. Záhoráci mali výborný vstup do stretnutia a od 11. minúty zaslúžene videli po góle Olivera Podhorina. Liptákom pomohli najmä polčasové striedania a po zmene strán naplno prebrali iniciatívu. V 55. minúte skóroval Štefan Gerec a o šestnásť minút dokonal obrat Kristóf Domonkos. Ruža tak doma zvíťazila nad Skalicou 2:1.

Ružomberok doteraz vybojoval tri body a patrí mu priebežné šieste miesto. Má rovnaký počet bodov ako piata Žilina aj štvrtá Skalica. Jeden bod stráca na aktuálneho súpera z Dunajskej Stredy a zatiaľ získal o bod viac ako siedmy Slovan Bratislava.

Aktuálni súperi sa v minulej sezóne stretli dvakrát, pričom spokojnejšia mohla byť Dunajská Streda, ktorá v jeseni doma a aj na jar v Ružomberku vyhrala zhodne 1:0.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.